[PL] Czy CS2 będzie dostępny na konsole?

[PL] Czy CS2 będzie dostępny na konsole?

Wcześniej wspominaliśmy o dostępności na urządzenia Mac, jednak zastanawialiśmy się również nad możliwością wersji konsolowej. Poniżej kilka krótkich rozważań!

Czy CS2 jest dostępny na konsole?

Aktualnie nie, z wyjątkiem Steam Decka, gdzie faktycznie mamy taką możliwość. W przeszłości CS:GO normalnie funkcjonowało w wersji konsolowej, jednak tylko nieliczni gracze (można było się domyślać) korzystali z tego wydania. Mała ilość aktualizacji, znikoma frekwencja i ważniejsze projekty spowodowały zaniedbania ze strony Valve. Nigdy nie ustosunkowali się całkowicie co do sytuacji tego wariantu gry, jednak wszystkim jest dobrze znany.

Czy CS2 będzie dostępny na konsole?

Możemy spekulować, że definitywnie nie w najbliższym czasie, jednak nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Dostosowania optymalizacyjne i wymagania sprzętowe to czasochłonne procesy, które wymagają dokładnych testów. W przyszłości CS2 powinien trafić zarówno na Xbox'a, jak i PlayStation, jednak jak wspominaliśmy wcześniej, Valve nie wydało żadnego oficjalnego komunikatu. Na ten czas, obowiązuje jedynie wersja na komputery.