[PL] Jaką mamy szanse na nóż ze skrzynki?

[PL] Jaką mamy szanse na nóż ze skrzynki?

Otwieranie skrzynek należy odradzać każdemu, bo szansa na stratę jest ogromna, ale jeśli ciekawość was przerasta...  to zrobimy to za was drogą matematyki.

Jeśli kiedyś zainteresowało was (na pewno tak), jaką macie szansę na to, że na monitorze ujrzycie upragnione złoto, to w tym artykule postaramy się odpowiedzieć. Dzięki wypuszczeniu CS'a na rynek Chiński (wersja perfekcyjnego świata), Valve było zmuszone do publikacji szans na poszczególne trafy ze skrzynek. Postaramy się przybliżyć konkretne szanse na każdy stopień rzadkości - od "Zakazanego", przez "Poufne" po "Tajne".

Wojskowa jakość (Niebieski) 79.92% (mniej więcej 4/5)

Przedmioty wojskowej jakości, szerzej znane jako "te niebieskie" to coś, co widzimy najczęściej po otwarciu skrzynki. Statystycznie 4 z 5 otworzonych skrzynek kończą się takim rezultatem. Jeśli udało wam się przebić ten wynik, to już jesteście wygrani!

Zakazany (Fiolet) 15.98% (mniej więcej 1 na 6)

"Różowe" to już poziom wyżej, jednak wciąż mizernie. Przy 50 skrzynkach, 8 razy powinniśmy zobaczyć fioletowy kolor w naszym ekwipunku (każdy dobrze wie, że i tak wychodzi gorzej). To nie koniec złych wiadomości, bo większość przedmiotów z Zakazanego kręgu jest warta zdecydowanie mniej, niż wynosi koszt skrzynki z kluczem.

Poufny (Róż) 3.2% (mniej więcej 1 na 32)

Krąg Poufny to już lepsza wartość, ale gorsze szanse, bo "Różowe" są 27 razy rzadsze niż "Niebieskie" i jeśli uda wam się zdobyć jednego w mniej niż 32 skrzynki to jesteście nie lada szczęśliwcami! W tym wypadku możemy, chociaż liczyć na zwrot kosztów...

Tajny (Czerwony) 0.63$ (mniej więcej 1 na 156)

Jesteśmy w przedziale poniżej 1% i jeśli udało wam się trafić coś "Czerwonego" to definitywnie możemy mówić o sukcesie. Statystycznie raz na 156 skrzynek powinniśmy coś takiego ujrzeć, ale wszyscy dobrze wiemy, jak jest. Przedmioty tej rzadkości potrafią już trochę kosztować, a w wersji StatTrak (czterokrotnie rzadsze niż nóż) możemy mówić o zamianie na całkiem niezły nóż.

Niezwykle rzadki (Złoty) 0.26% (mniej więcej 1 na 385)

Nie raz słyszeliśmy historie o nożu w pierwszej skrzynce, ale statystycznie zajmie to prawie 400... Niektórzy już dawno przekroczyli tę barierę i bezskutecznie polują na wymarzone złoto. Jeśli chcecie sobie oszczędzić cierpienia i niepotrzebnie wydanych pieniędzy, możecie kupić swój ulubiony nóż prosto z BitSkins o nawet 40% taniej niż na rynku Steam i cieszyć się nowym nabytkiem.

Jak to wygląda przy wersji StatTrak?

Odpowiedź jest bardzo prosta - 10 razy rzadsze. Dla przykładu na nóż w wersji StatTrak mamy skromne 0.026% szans, czyli mniej więcej 1 na 3850, jeśli weźmiemy pod lupę coś z kręgu "Wojskowej jakości" dostajemy wynik na poziomie 7.99%, czyli 1 na 13.

NIE POLECAMY OTWIERANIA SKRZYNEK W CS2

Skrzynki cieszą się złą sławą, ale teraz wiecie jeszcze lepiej, że ich otwieranie to raczej marny pomysł. Uważajcie na pułapki poczucia szczęścia, bo hazard nie wybacza i stracić jest bardzo łatwo. CS2 to przede wszystkim rozgrywka, jeśli potrzebujecie ją ulepszyć, lepiej kupcie coś bezpośrednio.