[PL] YaLLa Compass 2024. Podsumowanie rozgrywek!

[PL] YaLLa Compass 2024. Podsumowanie rozgrywek!

YaLLa Compass 2024 okazał się świetnym turniejem, który przyniósł nam całkiem niespodziewany rezultat. Rozgrywki w sercu Abu Dhabi były gorącym tematem nie tylko ze względu na pogodę, ale zaprezentowaną formę drużyn biorących udział. Nie tylko emocje esportowe, ale również atrakcje przygotowane przez BitSkins skutecznie podgrzewały nastroje.

Image
The Mongolz w duecie z Lamborghini Huracán EVO

Kogo mogliśmy oglądać?

12 zespołów mierzyło się w walce o nagrodę główną w wysokości 200 000$! W akcji mogliśmy oglądać stałych bywalców dużych scen, tak samo jak mniejsze zespoły, dla których ten turniej był okazją, by pokazać się ze świetnej strony.

Faza grupowa

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rywalizowali między sobą o wyjście do fazy pucharowej. Trzy pierwsze zespoły uzyskiwały prawo do dalszej walki, a trzy ostatnie żegnały się z rozgrywkami. Możemy śmiało powiedzieć, że rezultaty były zaskakujące i nawet wedle naszych przewidywań. Wyglądało to inaczej.

Zdjęcie pochodzi z HLTV.ORG

Z grupy A awans wywalczyło: Astralis, Ninjas in Pyjamas i The Mongolz.

Biorąc pod uwagę aktualną formę HEROIC oraz ENCE, ich słabe rezultaty nie były tak niespodziewane, jak zwycięzca całego turnieju. Sashi niestety nie podołało wyzwaniu dużej sceny.

Z grupy B awans wywalczyło: fnatic, BetBoom oraz FURIA.

Niespodzianką okazał się wynik Complexity, które odpadło z rozgrywek, zajmując 4 miejsce w grupie, Eternal Fire, które jeszcze kilka miesięcy temu święciło triumfy, tym razem zawiodło. BIG z jednym zwycięstwem również nie zwojowało sceny.

Faza Pucharowa

W fazie pucharowej show skradła już tylko jedna ekipa i to ona ostatecznie zgarnęła nagrodę główną w wysokości 200 000$! Mowa tutaj o The Mongolz, którzy swoją świetną postawą zapewnili sobie miejsce w finale, gdzie 2:1 pokonali Ninjas in Pyjamas na trzech mapach, którymi był Ancient, Mirage oraz Nuke.

Śmiało możemy powiedzieć, że to ogromny krok dla Mongolskiej organizacji, która potrafiła zaskarbić serca fanów nie tylko grą, ale i postawą poza spotkaniami.

YaLLa Compass 2024 bezapelacyjnie należał do nich i udowodnili, że mogą się liczyć w walce z gigantami.

Statystyki

Na koniec mamy dla was kilka statystyk i wartych odnotowania danych!

Najwyżej oceniany gracz: KSCERATO - 1.29 na 7 map

Najwyżej oceniany zespół: Astralis - 1.13 na 11 map

Największa ilość zabójstw: 204 - Usukhbayar '910' Banzragch

Najwięcej asyst: 61 - Martin 'stavn' Lund

Najwięcej trafień w głowę: 117 - Fredrik 'REZ' Sterner

Najwyższy % trafień w głowę: 65.3% - Ayush 'mzinho' Batbold

Ilość ACE: 10

Najczęściej wybierana mapa: Nuke

Najrzadziej wybierana mapa: Dust2

❤️
BitSkins jako dumny partner YaLLa Compass 2024 serdecznie dziękuje każdemu, kto przyczynił się do realizacji tego wydarzenia, nie zapominając o widzach i fanach z całego świata!