[PL] AT czy T? Kto gdzie ma przewagę?

Nie ważne jak ciężko będziemy próbować, by drużyny Antyterrorystów i Terrorystów były równe sobie na polu walki, zawsze wyklarują się pewne schematy i statystyki. Każda mapa delikatnie faworyzuje jedną ze stron i w tym artykule przedstawimy wam kilka faktów na temat kształtowania się tych wartości.

Pamiętajcie jednak, że żaden z poniżej przedstawionych faktów nie powinien w zupełności determinować waszego podejścia. Umiejętności i wiedza są zdecydowanie ważniejsze, a każdy mecz różni się od poprzedniego w diametralny sposób.

Mirage: Antyterroryści

Otwarte strefy podkładania bomby, szybkie rotacje i defensywne pozycje to cechy premiujące drużynę AT. Najczęściej wybierana mapa w  CS2 sprzyja Antyterrorystą, którzy wygrywają na niej 53.5% rund, gdzie Terroryści tylko 45.8%.

Nuke: Antyterroryści

Tak samo jak Mirage, Nuke chyli się w stronę Antyterrorystów. AT wygrywają 55.2% rund na Nuke, gdzie T tylko 44.8%, co daje znaczącą przewagę statystyczną. Łatwość lokalizowania terrorystów, wielopoziomowe strefy podkładania bomy i mamy receptę na przewagę AT.

Vertigo: T

Pierwsza mapa z przewagą Terrorystów, gdzie średnio wygrywają 52.2% rund w porównaniu z zespołem Antyterrorystów osiągającym wynik na poziomie 47.8%. Chyba nie bez przyczyny Vertigo nazywane jest "Ramp Rush Simulator".

Overpass: CT

Overpass to druga najbardziej jednostronna mapa w całym zestawieniu. Antyterroryści wygrywają aż 56.4% rund, co daje absurdalną przewagę na poziomie aż 12.8%. Łatwe do bronienia strefy mapy, szybkie rotacje i przyjazne defensywie kąty robią robotę.

Inferno: T

Inferno jest z nami od długiego czasu, przechodziło wiele zmian i było kilkukrotnie dostosowywane. Stosunek zwyciężonych rund na korzyść Antyterrorystów i Terrorystów kształtuje się całkiem podobnie, dając wyniki na poziomie 51.6% dla T i 48.4% dla AT. Oznacza to, że większość połówek kończy się wynikiem 6-6 +/- 1.

Anubis: T

Najświeższa dodana mapa nie może pochwalić się dobrymi statystykami wyrównania. Terroryści wygrywają aż 56.7% rund, co samo w sobie brzmi astronomicznie. Możliwość szybkiego zajęcia pozycji, unikatowy design i punkty krytyczne łatwe do przechwycenia tworzą Terrorystą świetne warunki do wygrywania.

Ancient: AT

Na sam koniec najspokojniejsza mapa w dzisiejszym zestawieniu. Anubis wykazuje się zbalansowanym rozkładem sił. Antyterroryści wygrywają 50.8% rund a Terroryści 49.2% - prawie 50/50.

Każda mapa rządzi się swoimi prawami i na podstawie statystyk nie da się bezpośrednio określić, jak będzie wyglądało dane spotkanie. Ogromna ilość graczy i taktyk tworzy za każdym razem inne zjawiska, gdzie finalnie liczą się umiejętności i doświadczenie reprezentantów obu drużyn.