[PL] Każda gra z serii Counter-Strike

[PL] Każda gra z serii Counter-Strike

CS2 znaczy Counter-Strike 2, ale weterani CS’a wiedzą, że to nie do końca tak wygląda. Jeśli bierzemy pod uwagę całą serię, to mamy do czynienia z 5 odsłoną gry i 9, jeśli chcemy liczyć pomniejsze wydania. W tym artykule cofniemy się lekko w czasie, by rzucić okiem na wszystkie elementy serii Counter-Strike.

Counter-Strike

Witamy w 2000 roku, poza tym, że wielu z nas wtedy się urodziło, na świat przyszła też seria Counter-Strike. Na początku jako zwykły mod do popularnej gry “Half-Life”, jednak z czasem (konkretnie w 2009 roku), został wykupiony przez Valve, a twórcy modyfikacji zatrudnieni. 1 listopada 2000 roku, seria Counter-Strike oficjalnie ujrzała światło dzienne. Rozgrywka była stosunkowo prymitywna, co nie jest zdziwieniem, biorąc pod uwagę czas produkcji, ale mimo to zaskarbiła serca wielu fanów.

Counter-Strike: Condition Zero

Condition Zero, często określane mianem CS:CZ lub zwyczajnie CZ (i nie chodzi tu o Czechy) był drugą odsłoną serii, która została opublikowana 23 marca 2004 roku. W gruncie rzeczy była ogromną aktualizacją dla bazowych modeli, grafiki, detali na mapach i broniach. Gra zawierała nawet tryb kampanii, gdzie gracze musieli pokonywać wrogie boty, by ukończyć cele.

Counter-Strike: Source

Zaledwie po 8 miesiącach od wypuszczenia Condition Zero, Valve zaskoczyło nas wydaniem CS:S. Source był najnowszą wersją gry, przystosowaną do autorskiego silnika Valve o nazwie "Source". Rozgrywka zawierała słynny tryb walki Terrorystów i Antyterrorystów w scenariuszach podkładania bomby i odbijania zakładników, które wbrew temu, co widzimy dzisiaj, zostały mocno skrytykowane w społeczności jako łatwiejsze i wymagające niższych umiejętności. Ten rozłam trwał aż 7 lat, do czasu pojawienia się na horyzoncie odsłony, która przeszła do historii jako najlepszy FPS w dziejach.

Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO był ogromnym przeskokiem w hisotrii Counter-Strike'a. Wydana 21 sierpnia 2012 roku połączyła zwaśnione strony (po dość burzliwym okresie produkcji), zaskoczyła nowymi mapami, broniami, operacjami i skinami! Przez 11 lat ciągłego aktualizowania i poprawek, gra rosła w zatrważającym tempie, przebijając wszelkie bariery w tym 1,8 miliona graczy w jednym czasie, utrzymując średni poziom 1 miliona użytkowników. Dotąd, jest najlepiej znanym i zapamiętanym wydaniem z całej serii.

Counter-Strike 2

CS2 zapowiedziany 22 marca 2023 roku, jest najnowszym elementem układanki Valve. Świeża grafika, Source 2, now dźwięki, zmieniony system rankingowy i wiele więcej, jednak jeden niezmienny tryb, który stał się esencją rozgrywki. Oficjalna premiera miała miejsce stosunkowo niedawno, bo 27 września 2023 roku i pomimo wyboistego startu, wróciła na dobre tory i celuje w najdalsze cele. Mamy nadzieje, że CS2 zostanie jeszcze lepiej zapamiętany niż CS:GO, przyniesie ogrom pozytywnych emocji i wrażeń oraz stanie się najlepszą częścią historii Counter-Strike'a, do czasu CS3...