[PL] Każda mapa z aktualnej puli w CS2!

7 map, 7 środowisk i zróznicowanych taktyk. Na pierwszy rzut oka taka ilość map wcale nie wydaje się powalająca, jednak należy pamiętać, że każdy mecz jest zupełnie inny. Antyterroryści i Terroryści na przestrzeni lat mierzyli się na wielu mapach, jednak niektóre zagrzały miejsce na dłużej i od dobrych kilku lat możemy je oglądać w pełnej krasie na najważniejszych turniejach. Jeśli chcecie nauczyć się grać na każdej z nich, najpierw musicie je poznać.

Mirage

Najczęściej wybierana mapa w całym CS2 (CS:GO również) ciesząca się mizerną sławą ze względu na graczy, którzy wyjątkowo sobie ją upodobali. Mirage przenosi nas w północnoafrykańskie klimaty, gdzie jednolite kolory i przyjemna aura wcale nie wprowadzają nas w bojowy nastrój. Ilość wejść i osłon wymusza dynamiczne granie, zmiany pozycji dzieją się często, a żadna nie jest bezpieczna, co wymusza użycie rozmaitych taktyk i umiejętności. Mapa w samej grze widnieje od 6 czerwca 2013 roku, co sprawia, że za nią już ponad dekada istnienia!

Inferno

Od najwcześniejszych dni Counter - Strike'a, śródziemnomorski klimat Inferno dawał nam wyjątkowo przyjemne pole bitwy. Wąskie uliczki, przytulne apartamenty i ikoniczne punkty na mapie jak banan czy środek, to stałe punkty w historii tej mapy. Strategiczne podejście to konieczność, by operować w tym środowisku. Napięcie i element niepewności to uczucia, które często kojarzą się nam z Inferno.

Nuke

Serce elektrowni jądrowej, Nuke to niebezpieczna mapa w dwóch znaczeniach. Po pierwsze to w końcu elektrownia a po drugie to mapa, gdzie wąskie przejścia i małe korytarze spotykają się z otwartą przestrzenią, na której łatwo polec. Wyjątkowe piętrowe rozłożenie dodaje szczypty niepewności i wymaga głębszego przemyślenia strategii. Tak samo jak Inferno, Nuke jest z nami od wielu, lat osiągając status ikony już dawno temu.

Overpass

Niemieckie miasto, drapacze chmur, place budowy i ogródek piwny! Jednak niech ten względnie normalny opis was nie zmyli, bo Overpass to wcale nie łatwy orzech do zgryzienia. Ponownie wielopoziomowy design potrafi zaskakiwać, szczególnie nowych graczy, a duża ilość przejść wcale nie ułatwia kontroli nad mapą.

Anubis

Enigmatyczne ruiny, duch historii i pustynna paleta kolorów. Anubis, to najświeższa mapa dodana do CS2, gdzie antyczne budowle goszczą nowoczesne pole bitwy. Anubis swoim układem przypomina labirynt, ciasny i jednolity nie ułatwia sprawnego poruszania się między strefami detonacji. Krótko przed ogłoszeniem wieści o CS2, Anubis zastąpił legendarnego Dusta II.

Vertigo

Na mrożących krew w żyłach wysokościach, dwie drużyny spotykają się na placu budowy. Brzmi jak miejsce do gry w Paintball? Nic bardziej mylnego, Vertigo to względnie świeża mapa, która dołączyła do puli w 2019 roku najpierw z przeznaczeniem wyłącznie do trybu Skrzydłowy, szybko przeniosła się do aktywnej puli.

Ancient

Każdy już go gdzieś widział prawda? Ancient zlokalizowany w dżunglowym terenie otacza nas roślinnością i pradawnymi ruinami, jednak niech ten turystyczny klimat was nie zmyli. Ciasny design, mnogie przesmyki i korytarze to cechy charakterystyczne dla tej mapy. Co by nie mówić - klimatycznie.