[PL] Najdroższe skiny w CS2: Legendarny Karambit Blue Gem #387

Seria "Najdroższych skinów w CS2", ma za zadanie przybliżenie przedmiotów, które są sławne nawet poza światem gry. Ikonicznie noże, naklejki i bronie to składowe, wyjątkowości całego CSa, a ich wartość to ukoronowanie rzadkości.

Jeden jedyny Karambit | Stal Nawęglana w stanie Fabrycznie Nowy ze wzorem numer #387, to prawdopodobnie najdroższy przedmiot w całym CS2. "Metka" na tym Karambicie aktualnie wskazuje 1,5 miliona dolarów (tak, to prawda). Co sprawia, że ten jeden nóż osiągnął wartość świetnie zlokalizowanego, gotowego mieszkania w centrum stolicy?

$1,500,000 w Pixelach

Może nie wszyscy są w pełni świadomi jak działa rynek w CS2. Astronomiczne kwoty za pixele, to codzienność w tym świecie, jednak ten przedmiot jest unikatem na skalę świata - dlaczego? Przede wszystkim jest jedyny, a jego wartość przekracza tą wyrażoną w dolarach czy euro, to kawałek historii samej gry i unikatowa ikona.

Na chwilę obecną (w zasadzie to już od dłuższego czasu), przebywa on w rękach jednej osoby, konta o nicku "青い王,". Sam profil jest prywatny, co może świadczyć o niechęci właściciela do nagminnych pytań i wizyt.

Dlaczego tak drogo?

Ogólnie rzecz biorąc - im więcej niebieskiego tym lepiej. Bronie z wykończeniem "Stal Nawęglana", mogą przybierać różne wzory zależnie od liczby, a potencjalnych malowań jest aż 1000. "Blue gemy", to elitarne i jedyne w swoim rodzaju wykończenia, które zawierają największą ilość niebieskiego koloru. Numer 387 jest najbliższy perfekcji i pokrywa całe ostrze najpopularniejszego noża w całym CS'ie.

Fakt, że istnieje tylko 9 takich karambitów i tylko jeden w stanie Fabrycznie Nowy, nadaje niesamowitej rzadkości i ekskluzywności. Następny po tym to dopiero stan Przetestowany w Boju co oznacza, że omawiana dzisiaj sztuka jest zdecydowanie lepsza od drugiej pozycji na liście.

Ile serio należałoby zapłacić?

To wyjątkowo trudne pytanie, na które nie ma jak jednoznacznie odpowiedzieć. Mówiąc oficjalnie i w świetle prawa, taki skin nie ma żadnej wartości w świecie realnym, jednak dobrze wiemy, że sprawy miewają się inaczej.

Ostatnia publicznie znana oferta wyniosła aż 1 200 000 EURO, została złożona w 2021 roku, a płatność miałaby nastąpić przy użyciu Bitcoina (wtedy jakieś 1 500 000 DOLARÓW). Aktualnie taka ilość Bitcoina byłaby warta 1,9 miliona EURO, czyli 2,1 miliona USD. Oferta jednak została szybko odrzucona przez posiadacza, gdyż ten stwierdził, że jest zbyt niska i uważa, że za nóż należy zapłacić więcej.

Teraz, prawie 3 lata później wartość tego przedmiotu definitywnie  podskoczyła w górę, a aktualne szacowania wskazują na nawet okrągłe 2 000 000 USD, co sprawia, że bez nadmiernego wysiłku ten Karambit jest królem skinów w świecie Counter - Strike.