[PL] PGL Major Kopenhaga 2024 News - Finał

Wielki finał święta Counter - Strike'a był pięknym zwieńczeniem tego cudownego turnieju. Dobre dwa tygodnie zmagań dały nam niesamowite zwroty akcji, emocje i upragnionego zwycięzcę, który wbrew oczekiwaniom podniósł upragniony tytuł. NatusVincere, czyli drużyna zdecydowanie nietypowana do triumfu, dumnie wywalczyła pierwsze miejsce i zapisała się na kartach historii jako pierwszy zespół, który zdobył Majora w CS2.

Wynik z 2024 roku

Finał rozegrał się między dwoma zespołami, które świetnie siebie znają, a ich pojedynek mogliśmy oglądać już podczas finału Majora w Antwerpii w 2022 roku, gdzie FaZe pokonało NaVi 2:0.

Wynik z 2022 roku

W składzie słynnego NaVi, znalazło się jednak sporo nowych zawodników i ktoś, kto powraca do gry po dłuższym czasie może być lekko zorientowany.

Kogo mogliśmy oglądać?

Valeriy 'b1t' Vakhovskiy

HLTV

Justinas 'jL' Lekavicius

HLTV

Aleksi 'Aleksib' Virolainen

HLTV

Mihai 'iM' Ivan

HLTV

Ihor 'w0nderful' Zhdanov


HLTV

Międzynarodowa ekipa pokonała FaZe Clan w decydującym spotakniu wygrywając 2:1, dominując na Ancient oraz Inferno, jednak sprawa wcale nie była oczywista od początku, szczególnie, gdy FaZe wyrównało na 1:1 po miażdżącej przewadze na Mirage.

Zdjęcie pochodzi z profilu PGL na X


MVP spotkania został Valeriy 'b1t' Vakhovskiy
.

PGL Major Kopenhaga 2024

Wszystkim uczestnikom tego wspaniałego wydarzenia należą się ogromne podziękowania, za starania, wysoki poziom i niepowtarzalne emocje. Gratulujemy zwycięzcom, ale również każdemu, kto brał udział w tej rywalizacji. Wiele świetnych drużyn i zawodników ponownie utwierdziło nas w miłości do gry.

✍🏻
W następnym artykule poruszymy kwestie podsumowania całego Majora i przedstawimy jego wydarzenia w pigułce, dlatego wyczekujcie kolejnego wpisu!