[PL] Rozgrzewka w CS2. Co robić?

Bezpośrednie dołączenie do gry może okazać się tragiczne w skutkach, poczucie niepewności sztywne ręce nie pomogą w osiąganiu najlepszych wyników. Rozgrzewka to bardzo ważny element progresu poprawia nie tylko umiejętności celowania, ale też ruchy ręki na myszce i buduje regularność wyników.
Pamiętajcie jednak, że style gry i celowania mogą wymagać zmian w rutynie, jednak podstawy pozostają niezmienne, bo wciąż chodzi o rozgrzewkę.

Aim Botz

Nie ma ani jednego planu rozgrzewki w CS2 bez Aim Botz, nie jest tylko klasykiem, ale też świetnym narzędziem. Mapa cieszy się popularnością już od złotych czasów CS:GO i jej przejście na format CS2 wcale nie jest gorsze. Wciąż przyciąga początkujących i zaawansowanych nawet na długie godziny.

Na samym początku możesz podejść do bariery i zwyczajnie zacząć strzelać, nic prostszego.

Pamiętaj, że to nie Formuła 1 i nie musisz od razu zmieniać celów jak wyścigówka, poświęć trochę czasu na ustawienie celownika i wyczucie czułości myszki. Po opanowaniu podstaw warto zacząć eksperymentować, sprawdzaj nowe ustawienia, ruch botów, ich opancerzenie i odległość. Zmieniaj tryby ognia i sposoby poruszania, bo w końcu nie wszystko w prawdziwym meczu jest statyczne. Badaj zachowania innych broni i pozycji, mapa posiada wiele udogodnień, jednak do podstawowej rozgrzewki tyle wystarczy.

Aim_Rush

Trening w ruchu to zupełnie inna rzecz prawda? Ruszający się cel zawsze będzie trudniejszy do uchwycenia niż ten statyczny, szczególnie że zmiany trajektorii są nie do przewidzenia.

Aim_Rush to odświeżona wersja mapy z CS:GO o nazwie Aim_Beat, która oferuje kilka aren i na podstawie wybranej ilości botów, oferuje niezłe wzywanie, by przećwiczyć różne kąty w czasie walki.

Spodziewaj się agresji ze strony botów, gdy tylko zaczniesz strzelać.

Mapa trochę lepiej oddaje warunki zwykłego meczu, gdzie każda runda to inne zachowanie botów, co sprawia, że ciężko popaść w rutynę. Wybierz, co potrzebujesz i rozpocznij trening!

Deathmatch

Serwery Deathmatch to prawdopodobnie jedne z najlepszych sposobów by nie tylko się rogrzać, ale też przystosować się do dynamicnzego otoczenia. Skupiajcie się na czystych zagrywkach, ułożeniu celownika na mapie i kontroli broni.
Serwery społeczności mogą okazać się jeszcze lepsze niż te od Valve. Wyposażone w większą ilość udogodnień lub ustawień, zachęcają do długiego treningu.

Nie denerwuj się gdy będziesz nieustannie ginął podczas rozgrywki. Deathmatch to specyficzny tryb, szybki i niezbalansowany, jednak potrafi świetnie przygotować do dynamicznego tempa.

Pamiętaj, by rozegrać chociaż 1-2 gry w tym trybie, dla maksymalizacji efektów.

Aktywność fizyczna!

Kilka serii pompek czy przysiadów potrafi zmienić cały dzień, odpowiedni rozruch ciała nawet przy okazji gry w CS2 może przestawić nasze wyniki o 180 stopni!

Podsumowując, rozgrzewka tak jak w każdym sporcie to kluczowy element progresu i treningu. Eksperymentujcie z ustawieniami nie tylko gry, ale też całego komputera bądź nawet biurka! Umiejętności nabywamy z czasem i rutyną, dlatego pamiętajcie o wytrwałości, a dojdziecie do sukcesu.