[PL] Steam chwilowo nie działa? Jak sprawdzić status aplikacji

Uruchomienie naszej ulubionej gry po długim dniu szkoły lub pracy tylko po to, żeby dowiedzieć się, że serwery Steam aktualnie nie działają, to wielki zawód. W większości przypadków nawet nie wiemy, czy problem leży po naszej stronie, czy może jednak po stronie Steam.
W tym krótkim poradniku pomożemy wam sprawdzić, co się dzieje z serwerami.

Wtorkowe prace rutynowe

Jeśli jest to wtorek i właśnie szukacie odpowiedzi na to, co się dzieje, to na 99% Steam nie odpowiada ze względu na prace naprawcze, mające miejsce w każdy wtorek między 23:00 a 02:00 czasu polskiego. Rutynowy przegląd aplikacji zazwyczaj trwa około godziny, jednak czasem zdarzają się odchylenia.

Czy Steam nie odpowiada?

Jeśli w danym momencie aplikacja nie ma przewidzianych żadnych przerw ani aktualizacji, możliwe, że to problem samego Steama lub twojego komputera czy sieci. Na szczęście możemy to sprawdzić i określić przyczynę problemu.

  1. Przejdźcie na https://steamstat.us
  2. Wyszukajcie własnego regionu w bazie danych
  3. Sprawdźcie status regionu
  4. Po lewej stronie znajdują się dwa wykresy, ten bliżej góry zdjęcia pokazuje problem z połączeniem Steam. Jak możecie zauważyć, zobrazowany jest ogromny i ostry spadek, kiedy Steam miał problemy. Dolny wykres pokazuje wyświetlenia strony Steam, którą odświeża wiele osób, gdy aplikacja ma problemy z połączeniem.