[PL] PGL Major Kopenhaga 2024 News - Podsumowanie i statystyki

Emocje opadły, kurz po walce również, dlatego przyszedł czas na suche spojrzenie na dane statystyczne. Nie wszyscy interesują się poszczególnymi parametrami, jednak dobrze wiemy, że wśród nas są osoby głęboko zapalone statystykami i sprawami czysto technicznymi, dlatego przygotowaliśmy krótkie podsumowanie z najważniejszymi elementami i małym komentarzem do danego zagadnienia!

Top 8 zawodników.

Pomimo zwycięstwa NaVi, tylko jeden z zawodników znalazł się w Top 8 całego Majora. Co prawda, należy wziąć pod uwagę ilość rozegranych map, jednak siłą rzeczy można było spodziewać się lepszego rezultatu. Najmocniejszą reprezentację tworzą gracze MOUZ, których w zestawieniu znajduje się aż trzech (Jimpphat, torzsi, Brollan). Na górze bez zaskoczeń, dwóch młodych zawodników o niesamowitym talencie i umiejętnościach.

Top 8 drużyn.

Ponownie w zestawieniu nie ujrzeliśmy NaVi, czy to przypadek? Raczej nie, biorąc pod uwagę styl i charakterystykę tej drużyny jasno możemy powiedzieć, że stawiają na efektywność a nie na efektowność. Prezencja graczy MOUZ odbiła się na ich postawę jako całego zespołu i okazali się najwyżej ocenionym składem na całym Majorze. Ogólną niespodziankę sprawiło Eternal Fire, które swoją formą zawstydziło nie jednego giganta sceny!

Statystyki indywidualne.

Kto zabił najwięcej? Kto zginął najwięcej?

Najwięcej eliminacji dokonał Justinas 'jL' Lekavicius, który pokonwyał przeciwników aż 323 razy, gdzie drugi w tabeli "w0nderful" zaledwie 290. Z AWP najczęściej trafiał Ilya 'm0NESY' Osipov - 129 razy.

Najmniej razy ginął Dmitry 'sh1ro' Sokolov, średnio 0.53 raza na rudnę.

Najwięcej razy asystował Håvard 'rain' Nygaard, aż 83 razy.

Najwięcej trafień w głowę zaliczył Valeriy 'b1t' Vakhovskiy - 179.

Najwięcej wygranych "clutchy" (1vsX) - Ilya 'm0NESY' Osipov - 9.

Mapy:

Najczęściej wybieraną mapą było Inferno (15 razy), co może wydawać się zaskakujące, biorąc pod uwagę opinie, jakie panują o tej mapie wśród społeczności i profesjonalnych graczy. Najrzadziej wskazywany był Anubis (zaledwie 7 razy).

Tendencja zwycięstw mocno trzyma się drużyny Antyterrorystów i osiąga nawet 56% w przypadku Overpassa. Odwrotny schemat możemy zaobserwować przy okazji Ancienta, gdzie Terroryści dominują z wynikiem 58.8%.

Major w liczbach

Największą ilość oglądających bez zaskoczenia zgromadził sam finał, gdzie w jednym momencie widowisko podziwiało aż 1 853 954 osób. Ten wynik plasuje tegorocznego Majora na trzecim miejscu pod względem oglądalności w historii tuż za PGL Major Antwerp 2022 - 2 113 610 widzów i absolutnym dominatorem, jakim był PGL Major Stockholm 2021, którego finał oglądało aż 2 748 434 osby.

Przeciętna ilość oglądających była proporcjonalnie niższa i wynosiła 552 331 widzów.

Wszelkie dane i statystyki pochodzą z HLTV oraz Escharts.com