[PL] Ile wart jest rynek przedmiotów w CS2?

[PL] Ile wart jest rynek przedmiotów w CS2?

Z perspektywy kogoś, kto nie jest zainteresowany samą grą, kwestia rynku może wydawać się zabawna. W końcu kto by chciał wydawać setki, tysiące a może nawet i miliony na coś, czego nie można namacalnie posiadać i często nazywane jest jedynie pikselami? Dla większości to absolutnie abstrakcyjna myśl jednak dajmy jej chwilę. Nie zawsze zdziwienie budzi wartość pojedynczych przedmiotów, ilość pieniędzy wydana na otwieranie skrzynek w celu zdobycia upragnionego noża, czy nawet wartość kolekcjonerska, ale to, na ile wyceniany jest CAŁY rynek. Wedle wielu, nawet organizacji rządowych, przedmioty z popularnego CS'a nie posiadają żadnej realnej wartości, ale jakimś cudem rynek przebił miliony...

Ile wart jest rynek gry?

Na stan stycznia 2024 w bazach danych zarejestrowanych jest 1 125 000 000 przedmiotów z łączną wartością powyżej 2 900 000 000 USD (źródło). Zgadza się. Ponad miliard zarejestrowanych przedmiotów o łącznej wartości prawie trzech miliardów dolarów z wysokim prawdopodobieństwem, a prawie pewnością, że jest to o wiele więcej (gdybyśmy policzyli wartość naklejonych naklejek, rzadkich wzorów, gemów, niskich wartości zużycia itd.). Są to dane jedynie dla publicznych ekwipunków bez włączenia w to wartości kontenerów niekiedy przeładowanych dobrami inwestycyjnymi, dodając do tego niepubliczne profile, możemy spodziewać się jeszcze większych sum. Mając na uwadze te warunki, rzucenie liczby 5 miliardów nie byłoby przesadą, a dla niekótrych nawet 10 miliardów jest realistyczne.

Zwykły Karambit | Stal Nawęglana ceniony jest na około 1400$, jednak rzadsze wersje osiągają szalone ceny nawet blisko 2 000 000$!

Dla niektórych piksele pozostaną jedynie obrazkami na ekranie komputera, dla innych staną się sposobem na życie, a dla innych pozostaną jedynie słodkim dodatkiem.