[PL] Dlaczego skiny w CS2 są takie drogie?

[PL] Dlaczego skiny w CS2 są takie drogie?

Świat przedmiotów kosmetycznych w wielu grach dla przeciętnego człowieka jest czymś niezrozumiałym, jednak kiedy do konkurencji wkracza CS2, zdziwienie jest jeszcze większe. Wyjaśniene tego fenomenu nie należy do najłatwiejszych, chociaż dla nas, wartość kolekcjonerska i estetyczna jest czymś codziennym, niektórym ciężko to zrozumieć, skoro to tylko obrazek na ekranie komputera. Nawet jeśli pojmujemy sam ewenement, to na pewno zastanawialiśmy się, dlaczego w sumie skiny są takie drogie? Postaramy się trochę pomóc w wyjaśnieniach.

Od AK-47 | Krwawyy Sport przez nakleję Titan z Katowic 2014 do AWP Smoczej Wiedzy w wersji pamiątkowej wartej 400 000$. Przedmioty z CS2 to po dziś dzień najdroższe przedmioty kosmetyczne w całej historii gier komputerowych. Jakie są warunki takich zawrotnych kwot?

Bogaci lubią przepych

Głównym zadaniem malowania broni w CS2 jest aspekt kosmetyczny, najprostszym wyjaśnieniem byłoby to, że ludzie zwyczajnie chcą ich używać w grze. Tak jak w prawdziwym życiu mamy samochody, zegarki i posiadłości, tak w świecie CS'a dominują naklejki, rzadkie wzory i unikatowe wersje danych przedmiotów. W większości gier "kosmetyki" są względnie przystępne cenowo dla każdego gracza, jednak nie tutaj.

Podaż i Popyt

Jak przy okazji większości produktów, mamy do czynienia z podażą i popytem. Najrzadsze i najdroższe przedmioty występują w ograniczonych ilościach, są limitowane i niekiedy już prawie niemożliwe do zdobycia, a świecić obłędnym Karambitem chciałby każdy. Połączenie wysokiego popytu i ograniczonych zasobów daje mieszankę, która tworzy dobra luksusowe, ciężkie do zdobycia dla przeciętnego użytkownika.

Skiny można sprzedawać!

Przeciwnie do przedmiotów z innych gier, skiny w CS2 nie są na stałe przypisane do jednego konta. Wymiana, sprzedaż, kupno, a nawet wzajemne pożyczanie to normalne zachowania wszechobecne w społeczności. Najważniejsza w tym wszystkim jest opcja sprzedaży za prawdziwe pieniądze, dzięki temu nie czujemy, że nasze środki zostały zmarnowane i zawsze istnieje opcja (po 7 dniach blokady), by sprzedać niechcianą już rzecz, często nawet z zyskiem.

Trudne do zdobycia

Technicznie rzecz biorąc, mogliśmy ująć ten wątek już wcześniej, jednak rzadkość niektórych skinów to osobny temat, dlatego warto to zaznaczyć. Dane przedmioty możemy zdobyć tylko z określonych pojemników, skrzynek, paczek lub tygodniowych bonusów (oczywiście celowo pomijamy bezpośredni zakup) i wciąż nigdy nie wiemy czego się spodziewać. Matematyka nie jest po naszej stronie i zazwyczaj musimy okazać się nie lada szczęśliwcami, by skończyć z czymkolwiek dobrym w ekwipunku.